Weinstrasse

Weinstrasse (Szlak Winny) — najstarszy turystyczny szlak w Niemczech o długości 80 km – biegnie w kierunku południowym od niewielkiego miasteczka Bockenheint (ok. 14 km na zachód od Wormacji) do graniczącego z Francją Schweigen-Rcchten- hach. Na obszarze, który przecina Weinstrasse, ciągną się winnice o łącznej powierzchni bez mała 23 tys. ha. Gdzieniegdzie panuje klimat niemal podzwrotnikowy, z powodzeniem więc można tu uprawiać cytryny, figi, tytoń i winorośl. Jak większość niemieckich tras turystycznych, Weinstrasse przeznaczona jest dla zmotoryzowanych (oznaczono ją znakami w formie kiści winogron), lecz można także przebyć ją pociągiem lub autobusem.We wszystkich miejscowościach wymienionych w tym rozdziale można znaleźć nocleg za umiarkowana cenę.

Przy drodze B27I leży BAD DURKHEIM, pierwsza miejscowość, gdzie warto się zatrzymać. Co roku, w drugą i trzecią niedzielę września, odbywa się tu huczne święto wina, noszące dziwaczną nazwę Wurstmarkt („kiełbasiany targ”). W mieście przechowywana jest jedna z największych na świccie beczek wina. Jednak nie wlewa się w nią napoju – wchodzą tam pijący wino. W środku może się zmieścić 450 osób! Nie tylko w beczce, lecz w całym zatłoczonym przez turystów miasteczku, można wkrótce poczuć się zmęczonym. Biuro informacji turystycznej mieści się w ratuszu (Rathaus) na Mannheimer Str. 24 («06322/935156), nocleg można znaleźć w licznych pensjonatach i hotelach (©-(D). Kemping znajduje się w Azur-Knaus, Am Badesee («06322/ 61356), małe schronisko młodzieżowe jest przy Schillerstr. 151 («06322/63151:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>