Podróże w nieznane – doskonały pomysł czy zupełne wariactwo?

Prawdopodobnie każdy myślał o tym by rzucić wszystko i ruszyć w podróż w nieznane. Odkrywać nowe miejsca, poznawać wyjątkowych ludzi, kolekcjonować niezwykłe wspomnienia. Sprawić by w przyszłości miało się co wspominać z miejsc, które się odwiedziło. Przed realizacją marzeń trzyma nas jednak praca, rodzina, szkoła, finanse… ot rutyna dnia codziennego, którą ciężko jest zmienić zwykłemu człowiekowi. Czy więc podróż w nieznane jest możliwa do realizacji dla każdego? I czy naprawdę warto? Odpowiedzi na takie pytania są różne tak jak różna może być podróż w nieznane w zależności od tego kto ją zaplanuje. Można wszak udać się w tak wiele miejsc, że aż trudno sobie wyobrazić wszystkie.

Podróż w nieznane?

Odpowiemy twardo – Nigdy! Przecież nie wiadomo co nas czeka – powie każdy rozsądny człowiek bo nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć. I co z tego, że właśnie o to chodzi? Starannie planując wyjazdy nie spotkają nas przykre niespodzianki, dokładnie będziemy wiedzieć gdzie zmierzamy, czym jedziemy, o której będziemy u celu, gdzie będziemy spać, co będziemy jeść, z kim pojedziemy i co zobaczymy. To nic, że Wieżę Eiffla widzieliśmy tysiące razy na pocztówkach, Koloseum w filmach, a Akropol w książkach. Zobaczymy na żywo te wszystkie wspaniałe rzeczy i będziemy mieli o czym opowiadać w przyszłości. Będziemy mieli piękną fotografię pod Tower of London jak setki innych turystów. Nie skosztujemy miejscowej kuchni – zjemy za to w McDonaldzie albo KFC. Nie poznamy miejscowej ludności – otoczą nas turyści tacy jak my. Podróż w nieznane?! Absurd z którym jedni potrafią dyskutować, a inni polegną zaczym jeszcze zaczną!

Podróż w nieznane

A może jednak?! Podróżując w nieznane możemy bardzo wiele zyskać i nie mowa jest tutaj wyłącznie o rzeczach materialnych ale także duchowych. Przede wszystkim będzie to doskonały sprawdzian naszej odwagi, zaradności i kreatywności, które będą mogły się wykazać w sposób dający im pełne pole manewru. Ponadto jest to doskonała okazja do tego by poznać interesujące miejsca, takie, które są nieznane przeciętnym turystom. Podróż w nieznane to szansa, by poznać niezwykłych ludzi, skosztować miejscowej kuchni, poznać gościnność lokalnych mieszkańców i przeżyć prawdziwe przygody. Podróż w nieznane może być też pierwszym krokiem do czegoś nowego w życiu – może zaczniesz prowadzić blog internetowy opisując swoje przygody, albo nauczysz się czegoś nowego, bądź też odkryjesz nowe fascynujące pasje, które będziesz kontynuował długo po powrocie z danej wyprawy. Mówi się, że żałuje się nie tego co się zrobiło, a tego czego się nie zrobiło, może więc nie warto dopisywać do tej listy niezapomnianej podróży w nieznane, która może się nam drugi raz w życiu nie przytrafić? Może właśnie warto zaryzykować i przeżyć przygodę swojego życia już teraz. Zdobyć doświadczenie jakim może pochwalić się niewielu ludzi? Niech nie zatrzymują Cię zwykłe, codzienne przeszkody, wybierz się w podróż w nieznane jak najszybciej i ciesz się pełnią życia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>